Baza wiedzy - monitoring

W związku z dynamicznym rozwojem branży monitoringu wizyjnego, na dzień dzisiejszy dysponujemy kilkoma technologiami w których budujemy instalacje:
analogowe:
  • systemy analogowe – najstarsza i najtańsza technologia, wykorzystująca do przesyłu wizji z kamer kabel koncentryczny, zapewniająca uzyskanie obrazu w standardzie D1 720×480
  • 960H – pozwalające uzyskać rozdzielczość 960×582 (budowa systemu identyczna z wersja analogową tradycyjną)
  • HD-CVI – pozwalające uzyskać rozdzielczość FUL HD 1920×1080, teoretyczny zasięg transmisji obrazu po kablu koncentrycznym – 500m (budowa systemu identyczna z wersją analogową tradycyjną)

cyfrowe:

  • HD-SDI -cyfrowa transmisja nieskompresowanego obrazu z kamery  FUL HD 1920×1080 25 klatek/sek. po kablu koncentrycznym na odległość max. 200m, wymaga kabla koncentrycznego dobrej jakości o przepustowości 1,5Gbit/sek. (stosunkowo tanie kamery lecz bardzo drogie rejestratory)
  • IP – wymaga stosowania kabla „skrętki”, pozwala na transmisję obrazu, dźwięku (w obydwie strony od i do kamery) oraz sterowania i zasilania w jednym przewodzie, system buduje się na zasadzie sieci komputerowej z odpowiednio dobranymi pod względem przepustowości urządzeniami aktywnymi. Ze względu na swoją topologię daje praktycznie nieograniczone możliwości co do jego budowy, nawet w bardzo rozległych obszarach,  w branży przemysłowej jak i monitoringu miast (wykorzystanie techniki światłowodowej i cyfrowych łączy radiowych). Rozdzielczość uzyskanego obrazu z kamer IP sięga nawet do 5Mpx.

hybrydowe:

  • systemy będące połączeniem np. technologii analogowej i technologi IP

Nie znaleziono produktów, których szukasz.